Jak účinně zakrýt dřevo a stavební materiál

Přemýšlíte čím zakrýt stavební materiál, dřevo, motorku či cokoliv jiného? Před deštěm, sněhem a obecně navlhnutím vám je ochrání zakrývací plachty. Tyto nepromokavé zakrývací plachty nejrůznějších rozměrů se prodávají i s kovovými oky na okrajích, abyste je mohli stáhnout a zatížit, aby ve větru neuletěly. Na internetu seženete zakrývací plachty různé kvality a tloušťky. Logicky platí, že čím těžší plachty, tím kvalitnější a odolnější proti roztržení.

 

Zakrývací plachty využije každý

Zakrývací nepromokavé plachty se dají opravdu využít k nejrůznějším účelům. Podívejme se na jejich nejčastější využití:

  • zakrývání dřeva, stavebního materiálu – praktické a účinné zakrývaní suchého dřeva, stavebních strojů, nářadí, slámy či jakéhokoliv stavebního materiálu
  • zakrývání motorek, vozíků, automobilů a další techniky
  • zakrývaní konstrukcí a bazénů – ideální k dočasnému zakrytí konstrukcí, stavebních otvorů, zakrytí bazénů, aby do nich nepadaly nečistoty apod.
  • stavba provizorního přístřešku – s pomocí takové nepromokavé plachty je možno postavit lehké přístřešky při kempování, vytvořit stín na terase apod.
  • podklad při bouracích pracích apod. – pokud na svém pozemku něco bouráte, prořezáváte větve na stromech apod., dají se využít zakrývací plachty jako podklad, abyste si zbytečně neponičili trávník. Ze zakrývací plachty se vše nabírá snáz, než z trávníku a odvoz odpadu na sběrný dvůr tak zvládnete mnohem rychleji.

 

Vlastnosti nepromokavých plachet

Logicky je základní vlastností zakrývacích plachet jejich voděodolnost a nepromokavost. Mají však i další praktické vlastnosti: vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům, odolnost proti jednoduchému protržení a propíchnutí, jednoduchá omyvatelnost, pevnost a v neposlední řadě i jednoduchá manipulace. Plachtu můžete buď zatížit například kameny či cihlami nebo si vybrat plachtu s kovovými oky na okrajích, které jsou rozmístěny obvykle po metru. Oka jsou určena k provlečení provazem a jednoduché uchycení nepromokavé plachty. Do okrajového lemu bývá vložen pásek, který zvyšuje pevnost okraje.

TIP: Kvalitní nepromokavé plachty nejrůznějších velikostí od 2 x 3 metry až po 10 x 15 metrů můžete nakoupit například ve specializovaném internetovém obchodě na www.obalove-materialy.cz. Plachty jsou vyrobeny z polyethylenu, který je z obou stran laminovaný.

Comments are closed.