Odvoz odpadu na sběrné dvory – Praha

Máte doma objemný odpad, kterého se potřebujete zbavit? Chcete odvézt do sběrného odpadu nepotřebný nábytek, zařízení domácnosti či elektrošrot? Některé pražské stěhovací firmy zajišťují kromě stěhování domácností a firem také odvoz odpadu na sběrné dvory či rovnou na skládku. Cena závisí na množství odpadu a také na vzdálenosti vašeho bytu od nejbližšího pražského sběrného dvoru. A že je jich v Praze dost!

 

Můžete si odpad odvézt na sběrný dvůr také sami. K tomu máte možnost u stěhovacích firem zakoupit kvalitní kartónové krabice a stěhovací přepravky. Na drobný odpad jsou ideální plastové pytle.

 

Stěhováci odpad naloží a odvezou

Obvykle to funguje tak, že přijede stěhovací firma, připravené věci snese k přistavenému autu, vše naloží, odveze na nejbližší sběrný dvůr a věci opět vyloží. Majitel by měl jet se stěhováky a ve sběrném dvoře doložit, že má v Praze trvalé bydliště. Jinak si sběrný dvůr účtuje další poplatky.

 

Co vše jsou schopni stěhovací firmy odvézt

Stěhovací firmy po domluvě odvezou prakticky vše. Objemný odpad, nepotřebný nábytek, pračky, televize, sporáky, počítače, starou zahradní techniku, zařízení domácností, pneumatiky, kompozitní obaly a mnohé další. Mohou vám zajistit také přistavení kontejneru a vaše nepotřebné věci tam naložit. To vše si samozřejmě musíte zaplatit, nejčastěji v hodinové sazbě.

 

Jak si spočítat cenu

Například na webových stránkách stěhovací firmy Tavočer najdete seznam sběrných dvorů v Praze a můžete si je nechat setřídit dle vzdálenosti od vámi zadané adresy. Navíc si můžete sběrné dvory rozdělit dle přijímaného odpadu. Cena odvozu klasické staré domácnosti (pár kusů nábytku, pračka, lednička aj.) vyjde zhruba na 1000 Kč plus DPH. Včetně nakládky. Přesnou cenu se však většinou dozvíte až po nacenění každé stěhovací firmy.

 

Zbavte se jednou pro vždy starého haraburdí a nechte si je odvézt na nejbližší sběrný dvůr. Hned se vám bude lépe dýchat!

Comments are closed.