Svoz odpadu v Praze během vánočních a novoročních svátků

Během vánočních a novoročních svátků zajistí Pražské služby svoz směsného a tříděného odpadu v jimi obsluhovaných městských částech (mimo Prahy 2, 3, 8, 9, 10, 14 s Prahy-Troja, kde svoz realizují AVE CZ, Komwag a Ipodec) tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek.

V období vánočních svátků vyhodí pražané téměř 7000 tun odpadu. Největší nárůst je vždy v množství papíru – až o 200 tun, což činí asi 60% nárůst oproti normálu. Skla a plastu vyhodí obyvatelé hlavního města cca o 15% více, směsného odpadu o cca 5% více.

Jak to tedy bude se svozem kolem svátků? V termínu od 24.12. do 31.12. 2014 budou probíhat normální pracovní směny a svoz směsného odpadu dle příslušných svozových programů, tedy jako v běžných dnech. Na Nový rok bude zajištěn nadstandardní svoz odpadu z kritických míst, především sídlišť, na dalších místech svozy opdadu proběhnou v následujících dnech. Od 15. do 31. prosince bude prováděn také mimořádný svoz skla v kritických oblastech, jinak bude vše probíhat dle příslušných svozových programů.

Comments are closed.