Praha podpoří sběrné dvory kontejnery na použité oděvy a obuv

Hlavní město Praha se chystá použít na všechny sběrné dvory kontejnery na použité oděvy a obuv. Textil dostane společnost Diakonie Broumov, která ho rozdělí lidem v nouzi.

Kontejnery na textil budou rozmístěny na sběrných dvorech během srpna a září. Podle smlouvy s firmou Diakonie nebude Praha za odvoz textilu nic platit.

V současné době provozuje Hlavní město Praha na 19 sběrných dvorů. Odevzdat na nich můžete nábytek, elektrozařízení, tříděný odpad nebo stavební suť. Pražané mají možnost vyhodit věci do sběrného dvora zdarma, pouze na prokázání občanského průkazu.

Na odvoz věcí na sběrný dvůr si mohou Pražané objednat i firmy, které za ně věci odvezou. Nevýhodou je, že klient se musí stejně dopravit na sběrný dvůr, protože musí prokázat pomocí občanského průkazu, že má trvalé bydliště v Praze.

Kontejnerů na textil je po hlavním městě zhruba 190. Bohužel se nedaří nové umisťovat kvůli nesouhlasu úřadů s užíváním veřejného prostranství. V celém Česku se za jeden kalendářní rok odebere zhruba 8500 tun textilu.