Ostatní tipy

Stará postel na sběrný dvůr

Odešla Vám doma stará postel a potřebujete novou? Zajdete si do obchodu a objednáte si novou, co ale s tou starou? Ještě pořád se u nás najdou lidi co starou postel prostě rozeberou a nechají někde u popelnic na sídlišti. Tam ovšem stará postel jakožto kterýkoliv další nábytek nepatří. Co s ní tedy když nemáte vlastní auto? Nejjednodušší je zavolat si společnost co odváží starý nábytek na sběrné dvory.

Jaké jsou podmínky sběrného dvora?

Sběrný dvůr má pouze dvě podmínky. První z nich je, že musíte být občan Prahy a mít trvalé bydliště v Praze. V hlavním městě jsou dva druhy sběrných dvorů. Jeden je tzv. celopražský a tomu je jedno z jaké části Prahy jste. Druhý je vždy pro danou městkou část a musíte mít trvalé bydliště v té samé městské části. Druhou podmínkou sběrného dvora je, že veškerý nábytek musí být rozebraný na prkna a nesmí být v celku. Nábytek můžete klasicky rozebrat, nebo jen čistě „rozkopat“ na kousky.

Otevírací doba sběrného dvora

Všechny sběrné dvory v Praze mají cca od 9:00 a liší se doba zavření. V zimním období zavírá sběrný dvůr v 17:00 hodin a v letním období až v 18:00 hodin a to kterýkoliv všední den v týdnu. O víkendu mají sběrné dvory většinou v Praze otevřeno jen v sobotu dopoledne, některé sběrné dvory max do 15:00 hodin. V neděli a ve státní svátky mají sběrné dvory zavřeno.

Musím s posádkou společnosti osobně na sběrný dvůr?

Ano musíte, je to z toho důvodu, že sběrné dvory slouží jen občanům Prahy a nejsou určeny pro firmy. Za druhé jak je psáno výše, obsluha sběrného dvora bude od Vás vyžadovat občanský průkaz.