Soutěž o nejlepší sběrný dvůr, aneb hlasuj a vyhraj mobil

V České republice je v současnosti přes 1160 sběrných dvorů. Společnost ASEKOL, která z nich sváží staré elektrospotřebiče k recyklaci se rozhodla, že ty nejlepší sběrné dvory odmění. A zkrátka nevyjdou ani občané.

Hodnocení sběrných dvorů budou provádět přímo občané, kteří sběrné dvory využívají. Prostřednictvím vyhledávače sběrných dvorů na webu www.sberne-dvory.cz si vyhledají konkrétní dvůr a ohodnotí ho v 6 různých kategoriích.

Soutěž probíhá až do listopadu 2013, kdy proběhne závěrečné vyhodnocení. Kromě samotného hodnocení veřejností bude také přihlédnuto k tomu, kolik komodit sběrný dvůr odebírá a také k množství zpětně odebraných elektrozařízení. Vyhlášeny pak budou dva nejlepší sběrné dvory – nejlepší v obcích do 10000 obyvatel (získá finanční odměnu 30 tis. Korun) a nejlepší v obcích nad 10000 obyvatel, který získá dokonce 70 tisíc korun.

Motivací pro hlasující občany jsou pěkné ceny – v každém ze tří slosování je možné vyhrát jeden z devíti flashdisků Maxell s kapacitou 32 GB nebo mobilní telefon Samsung Galaxy Pocket.

Kromě toho, že lidé mohou podpořit sběrný dvůr ve své obci a navíc ještě získat mobilní telefon, pomohou také dalšímu rozšiřování a zlepšování služeb sběrných dvorů.

A jaký by tedy měl být ideální sběrný dvůr? Co nejdostupnější, uklizený, s přívětivou otevírací dobou a ochotnou obsluhou a samozřejmě také s co nejširším rozsahem odebíraných komodit.

V soutěži samozřejmě můžete podpořit i pražské sběrné dvory.