Koše na třídění odpadu – kde a jaké koupit

Třídění odpadu je dnes ve většině domácností běžná věc. Minimálně lidé dávají do jiných popelnic sklo, často i plasty a papír. Toto základní třídění odpadu má rozhodně smysl. Jestli ještě netřídíte, určitě je čas začít. Pomůže vám k tomu třeba nákup speciálních barevných košů na třídění odpadu. Koupíte sadu 4 dvacetilitrových košů za necelou tisícikorunu. Podívejte se do internetového obchodu na www.obalove-materialy.cz, kde najdete jednoduché a levné koše na třídění odpadu. Dají se koupit i po jednom! Samostatně můžete nakoupit i jednotlivá barevná víka na koše.

 

Třídit odpad doma, ve škole i v práci

Doma už třídí odpad skoro každý, ale co náš odpad mimo domov? Na ulici často jednoduše házíme vše do směsného odpadu, v práci a ve škole taky. Pořiďte si koše na třídění odpadu do kanceláře, do skladu nebo tam, kde pracujete a změníte tím nejen své chování k odpadům, ale v praxi začnou odpad třídit i vaši zaměstnanci nebo kolegové. Je to drobná změna, která může mít pozitivní dopad na životní prostředí. A mění se tím i návyky dalších lidí.

Nádoby na tříděný odpad

 

Koše můžete stohovat na sebe

Koše můžete koupit po jednom, kdy jeden koš stojí cca 300 Kč s DPH, nebo si pořiďte celou sadu 4 košů (966 Kč s DPH). Koše mají objem 20 litrů, mají každý jinou barvu víka (např. žluté na plast, modré na papír, červené na směsný odpad, zelené na sklo) a dají se také stohovat. To znamená, že je můžete dát na sebe, přičemž není omezen přístup k víku. Takže nepotřebujete zabírat koši moc prostoru a pořád do nich můžete odpadky dávat. Tyto plastové menší koše se tak dají použít třeba v menších garážích, v malých bytech a všude tam, kde není na 4 koše vedle sebe místo. Koše jsou bílé s šedým poklopem, kam se vkládá barevné víko, které koše od sebe odlišuje.

 

Třídit nebo odpad vůbec nevytvářet?

Víte o tom, že průměrná vzdálenost ke kontejnerům na tříděný odpad je pouhých 92 metrů. Proto by nemělo být důvodem k netřídění odpadů to, že je složité tříděný odpad odvážet. Ještě lepší než třídit odpad, je žádný odpad nevytvářet (zero waste), to je ale pro běžné lidi dost odvážný cíl. Mnohem dosažitelnější je alespoň odpady zodpovědně třídit, když už jich tolik vyprodukujeme.