Máte daleko sběrný dvůr? V dnešní době můžete recyklovat elektrospotřebiče i s hasiči

V Čechách vzniknul nový projekt, protože v malých obcích nemají často kontejnery na elektro odpad a někde nejsou ani sběrné dvory, vypomáhají při recyklování starých elektrospotřebičů dobrovolní hasiči. Díky jejich zájmu o své vesnice a životní prostředí jim občané můžou odevzdat elektrospotřebiče zdarma.

 

Recyklujte i staré elektrospotřebiče

Domácí odpad jako je sklo, papír nebo plasty dne už třídí skoro každý, staré elektrospotřebiče však bohužel často končí ve směsných kontejnerech. Proto vznikl projekt Recyklujte s Hasiči, který zorganizovala společnost ELEKTROWIN a nyní se připojila další společnost ASEKOL. Do této akce se již zapojilo více než 700 spolků dobrovolných hasičů z českých obcí.

 

Jak na to?

Spolky hasičů vyhlašují ve svých obcích sběrové dny, během kterých můžou lidé vysloužilé elektrospotřebiče nosit na předem určené místa. Někdy mohou hasiči i své obce projíždět a sbírat věci přímo od zájemců u nich doma a to hlavně pokud se jedná o věci větší, nebo těžší.

 

Hasiči, kteří se do projektu přidají, dostanou od společností, které tento projekt vymysleli finanční odměnu, kterou mohou využít na svůj další provoz.

Tags :